PL | EN

AKADEMIKI I STYPENDIA

AKADEMIKI

Uniwersytet Medyczny posiada dwa domy studenckie przy ul. Wojciecha z Brudzewa 10-12.

Ds. Jubilatka – 104 pokoje 2 osobowe z łazienką (natrysk i umywalka) oraz 4 pokoje 1 osobowe z natryskiem poza pokojem. W każdym pokoju lodówka, pojemna szafa, biurka. WC, kuchnie, pralnie na korytarzu.

Ds. Bliźniak – 202 pokoje 3-osobowe, 48 pokoi 2-osobowych. W każdym pokoju lodówka, pojemna szafa, biurka. WC, natryski, kuchnie, pralnie na korytarzu. Na parterze dwie sale nauk i świetlica w której znajdziecie duży TV, play station, bilard, piłkarzyki i gry planszowe.

Ponadto w domach studenckich posiadamy: Internet bezprzewodowy, automaty z kawą, napojami i przekąskami, przychodnię, przestronny parking, wiaty dla rowerów, 24h czynną recepcję, monitoring budynku.

Wnioski o przyznanie miejsca na rok akademicki studenci/doktoranci składają osobiście lub przesyłają listem poleconym na adres Biuro Obsługi Studentów w Domu Studenckim Bliźniak przy ul. Wojciecha z Brudzewa 12, 51-601 Wrocław. Więcej informacji o akademikach www.umw.edu.pl/pl/informacje-ogolne-dla-studentow/aktualnosci

 

akademiki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
STYPENDIA

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu możesz ubiegać się o stypendium socjalne/socjalne w zwiększonej wysokości, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora, zapomogę oraz kredyt studencki. Na pierwszym roku studiów o stypendium rektora mogą ubiegać się olimpijczycy. W kolejnych latach studiów możesz otrzymać to stypendium na podstawie wysokiej średniej, osiągnięć naukowych, artystycznych, sportowych.

Dodatkowo olimpijczycy, którzy dzięki swoim osiągnięciom dostali się na studia, mogą ubiegać się o stypendium w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego

Wnioski o przyznanie stypendium socjalnego, stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz stypendium Rektora przyjmowane są w pierwszej połowie października.

Terminy oraz szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych stypendiów, o które możesz się ubiegać na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu znajdziesz na stronie: studenci.umw.edu.pl/stypendia-kredyty

IFMSA-Poland O. Wrocław, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu