PL | EN

STUDIUM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

Sport na umedzie

Poza nauką i działalnością społeczną dużą rolę w życiu naszych studentów odgrywa sport. Wielu z nich, jak Agata Forkasiewicz (lekkoatletyka), Dariusz Boratyński (biegi długodystansowe) czy Iwo Jarosz (brazylijskie jiu-jitsu) odnosi sukcesy indywidualne.

Dobrze radzą sobie też działające w ramach Klubu Sportowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu sekcje. Smak podium dobrze znają nasi lekkoatleci, narciarze, wspinacze czy pływacy. Uczelnia wspiera swoich sportowców choćby przez dofinansowanie wyjazdów na zawody zagraniczne.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)
Sekcje dostępne na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu
  • siatkówka żeńska
  • siatkówka męska
  • pływanie
  • koszykówka żeńska
  • koszykówka męska
  • piłka nożna
  • tenis stołowy
  • piłka ręczna
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Poza powyższymi sekcjami, w ramach Studium Wychowania Fizycznego i Sportu możesz brać udział także w zajęciach karate, tańca, treningu obwodowego, jogi oraz samoobrony. Do dyspozycji jest siłownia.

Zajęcia nieobowiązkowe studenci realizują w terminach udostępnienia hali w zależności od chęci i potrzeb. Nad całością (sekcjami, zajęciami i wydarzeniami sportowymi) czuwa kierownik Studium, z którym skontaktować możesz się przez fanpage.

studentka fizjoterapii Zuzia (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)