WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU (studia stacjonarne od poniedziałku do piątku, studia niestacjonarne od piątku do niedzieli)
3-LETNIE STUDIA I STOPNIA LICENCJACKIE – STACJONARNE
2-LETNIE STUDIA II STOPNIA MAGISTERSKIE – NIESTACJONARNE
PRZEDMIOTY, KTÓRE MUSISZ ZDAĆ NA MATURZE
do wyboru dwa spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka, informatyka (poziom podstawowy - przelicznik 0,8 lub poziom rozszerzony - przelicznik 1); język polski - kryterium dodatkowe
Elektroradiologia to praktyczny kierunek studiów, który łączy kompetencje z zakresu nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu, fizyki medycznej, inżynierii oraz informatyki – to kierunek oferujący uzyskanie umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania badań diagnostycznych, obsługi nowoczesnej aparatury wykorzystującej promieniowanie jonizujące i niejonizujące oraz współpracy z zespołem lekarskim w procesie diagnostyki i leczenia pacjentów. W świetle dynamicznego rozwoju technologii i innowacji medycznych, oraz zmian regulacji prawnych systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych elektroradiologów, a obszary którymi się zajmują tworzą znaczący potencjał do rozwoju zawodowego i zatrudnienia w jednostkach systemu ochrony zdrowia.
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu prowadzi nabór na studia I stopnia w trybie stacjonarnym oraz na studia II stopnia w trybie niestacjonarnym. Studia II stopnia są skierowane tylko do osób, które ukończyły studia I stopnia na kierunku elektroradiologia.
Kierunek Elektroradiologia polecamy osobom:
Absolwenci będą praktycznie przygotowaniu do samodzielnego wykonywania diagnostyki obrazowej przy użyciu najnowocześniejszej aparatury i technologii.
Dynamiczny rozwój technologii stosowanych w diagnostyce obrazowej i radioterapii, włącznie z metodami opartymi na sztucznej inteligencji oraz zmiany regulacyjne dotyczące warunków realizacji świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki obrazowej sprawiają, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych elektroradiologów w placówkach medycznych stale rośnie. Zawód elektroradiologa to:
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu dysponuje nowoczesnym zapleczem dydaktycznym i badawczym; pracują tu wysokiej klasy specjaliści z bogatym doświadczeniem klinicznym. Elektroradiologia na UMW zapewnia praktyczny wymiar kształcenia w specjalistycznych pracowniach i laboratoriach, również we współpracy z wiodącymi ośrodkami medycznymi
z całej Polski.
Studia mają charakter praktyczny, przez co znakomita większość zajęć realizowana jest w profesjonalnych pracowniach. Zajęcia mają formę:
Zajęcia na studiach niestacjonarnych II stopnia realizowane będą w formie hybrydowej: wykłady prowadzone będą online, natomiast pozostałe formy zajęć – stacjonarnie. Główny harmonogram obejmuje zjazdy w piątki, soboty i niedziele, jednak ze względu na specyfikę pracy wybranych pracowni specjalistycznych, przewidywana jest także możliwość realizacji części zajęć w dni powszednie.
W trakcie studiów realizowane są praktyki zawodowe w wymiarze zgodnym z programem studiów, stanowiące uzupełnienie programu. Praktyki mogą odbywać się w pracowniach diagnostyki obrazowej, radiologii i medycyny nuklearnej oraz w ośrodkach radioterapii.
Absolwenci kierunku Elektroradiologia znajdują zatrudnienie w:
Studia II stopnia są skierowane tylko do osób, które ukończyły studia I stopnia na kierunku elektroradiologia.
Zajęcia na studiach niestacjonarnych II stopnia elektroradiologii realizowane będą w formie hybrydowej: wykłady prowadzone będą online, natomiast pozostałe formy zajęć – stacjonarnie. Główny harmonogram obejmuje zjazdy w piątki, soboty i niedziele, jednak ze względu na specyfikę pracy wybranych pracowni specjalistycznych, przewidywana jest także możliwość realizacji części zajęć w dni powszednie.
Limity miejsc na kierunek w rekrutacji 2025/2026:
50 miejsc na studia I stopnia stacjonarne
25 miejsc na studia II stopnia niestacjonarne
Laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz uczestnicy przedmiotowych olimpiad międzynarodowych zostają przyjęci, po spełnieniu warunków rekrutacji na I rok studiów w pierwszej kolejności, w ramach limitu miejsc, otrzymując za każdy przedmiot kierunkowy po 100 punktów.
Finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej, otrzymują za właściwy przedmiot kierunkowy 100 punktów.
Rekrutacja kandydatów na I rok studiów według niniejszych zasad dotyczy olimpijczyków z roku rekrutacji lub roku kalendarzowego poprzedzającego rok rekrutacji.
Szczegółowe zasady przyjmowania na I rok studiów na elektroradiologii laureatów/finalistów/uczestników ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad przedmiotowych sprawdzisz w Uchwale Senatu UMW nr 2725.
Na pierwszym roku olimpijczycy mogą również liczyć na stypendium przyznawane przez Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także stypendium przyznawane przez Radę Miejską Wrocławia w wysokości do 1000 zł na okres 9 miesięcy.
1.Informacja o egzaminie wstępnym z wiedzy dla cudzoziemców- kandydatów na studia
Kandydatów ze świadectwem m.in. białoruskim, rosyjskim lub turkmeńskim obowiązuje egzamin wstępny z wiedzy, przeprowadzany w formie testu on-line na platformie PLUM, w terminie określonym w harmonogramie rekrutacji: https://rekrutacja.umw.edu.pl/harmonogramy-studia-w-jezyku-polskim/
Egzamin wstępny z wiedzy składa się z czterech części. Kandydat otrzymuje kolejno dostęp do każdej z części egzaminu: testu z biologii, testu z chemii, testu z fizyki i testu z matematyki. Do każdej z nich kandydat może przystąpić z zastrzeżeniem, że w przypadku aplikowania na kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację, analitykę medyczną, fizjoterapię, elektroradiologię, biologię medyczną kandydat musi zaliczyć co najmniej dwa z czterech testów, natomiast w przypadku aplikowania na pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne i dietetykę kandydat musi zaliczyć co najmniej jeden z czterech testów. Każda część egzaminu ma formę testu składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Czas trwania egzaminu wynosi max 2,5 godziny, z zastrzeżeniem, że czas przeznaczony na rozwiązanie każdego z testów wynosi 30 minut. Zaliczenie jednego testu bądź dwóch (w zależności od kierunku, na jaki kandydat aplikuje) na poziomie co najmniej 60% uprawnia kandydata do uczestnictwa w dalszych etapach postępowania rekrutacyjnego. Egzamin przeprowadzany jest w języku polskim lub angielskim, stosownie do języka w jakim prowadzony jest kierunek, na który kandydat się rekrutuje.
Pod tym linkiem znajdziesz Regulamin egzaminu wstępnego z wiedzy .
2.Informacja o uznawaniu uczelnianego egzaminu wstępnego UEW zdawanego z przedmiotów kierunkowych na innej uczelni – dla kandydatów ze świadectwem zagranicznym.
Informujemy, że w rekrutacji 2025/2026 Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu będzie uznawał zaświadczenia o wynikach z UEW przeprowadzonych od 2023r. przez inne akademickie uczelnie medyczne, na wzorze obowiązującym w roku 2023, z przedmiotów kierunkowych, obowiązujących dla danego kierunku studiów. Warunkiem uznania wyników z egzaminu wstępnego jest jego przeprowadzanie na arkuszach egzaminacyjnych przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną oraz ocenionych według standardów obowiązujących przy ocenianiu arkuszy egzaminu maturalnego.
W roku 2016 porozumienie o wzajemnym uznawaniu wyników egzaminów wstępnych na studia prowadzone w języku polskim, było zawarte przez następujące Uczelnie:
* Collegium Medicum UJ uznaje osiągnięcia kandydatów, uzyskane na egzaminach przeprowadzonych (w trybie ogólnopolskim) w innych uczelniach medycznych, ale Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu nie uznaje wyników egzaminu wstępnego zdawanego od 2016 r. w CM UJ , ponieważ CM UJ organizuje własne, a nie ogólnopolskie egzaminy dla kandydatów legitymujących się „starą maturą”.
Biuro ds Osób z Niepełnosprawnościami powstało po to, aby te osoby wspierać. Do każdej osoby zgłaszającej się do Biura podchodzimy indywidualnie, wspólnie szukając możliwości likwidacji barier wynikających z niepełnosprawności. W przypadku konieczności zapewnienia kandydatom z niepełnosprawnością wsparcia w procesie rekrutacji na I rok studiów niezbędne jest określenie swoich potrzeb oraz zgłoszenie ich bezpośrednio do Biura ds Osób z Niepełnosprawnościami lub Biura Rekrutacji. Wniosek o udzielenie wsparcia należy złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem, najpóźniej w terminie do 6 tygodni przed terminami i czynnościami określonymi w harmonogramie rekrutacji, by umożliwić uczelni zapewnienie tego wsparcia w pożądanym czasie. Wszyscy kandydaci podchodzą do rekrutacji i przechodzą postępowanie kwalifikacyjne zgodnie z obowiązującymi na danym kierunku studiów warunkami rekrutacji.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej https://www.umw.edu.pl/pl/kierunek-lekarski/oferta-niepelnosprawne oraz znajdującym się tam regulaminem wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami.
Kandydatom z niepełnosprawnością rekrutującym się na studia możemy zaoferować użyczenie sprzętu specjalistycznego ułatwiającego naukę (dyktafony, tablety, stetoskopy, pętle indukcyjne szyjne), natomiast osobom przyjętym na studia:
W przypadku konieczności zapewnienia kandydatom z niepełnosprawnością wsparcia w procesie rekrutacji na I rok studiów niezbędne jest określenie swoich potrzeb oraz zgłoszenie ich bezpośrednio do Biura ds Osób z Niepełnosprawnościami lub Biura Rekrutacji. Wniosek o udzielenie wsparcia należy złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem, najpóźniej w terminie do 6 tygodni przed terminami i czynnościami określonymi w harmonogramie rekrutacji, by umożliwić uczelni zapewnienie tego wsparcia w pożądanym czasie. Wszyscy kandydaci podchodzą do rekrutacji i przechodzą postępowanie kwalifikacyjne zgodnie z obowiązującymi na danym kierunku studiów warunkami rekrutacji.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej https://www.umw.edu.pl/pl/kierunek-lekarski/oferta-niepelnosprawne oraz znajdującym się tam regulaminem wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami.
Biuro ds. Osób z niepełnosprawnościami
Pełnomocnik Rektora ds. Studentów i Doktorantów z Niepełnosprawnością
Stronę prowadzi Biuro Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów UMW. Kontakt: rekrutacjaumw@umw.edu.pl