WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU (studia stacjonarne od poniedziałku do piątku, studia niestacjonarne od piątku do niedzieli)
3-LETNIE STUDIA I STOPNIA LICENCJACKIE – STACJONARNE
2-LETNIE STUDIA II STOPNIA MAGISTERSKIE – NIESTACJONARNE
PRZEDMIOTY, KTÓRE MUSISZ ZDAĆ NA MATURZE
do wyboru dwa spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka, informatyka (poziom podstawowy lub rozszerzony); język polski - kryterium dodatkowe
Elektroradiologia to praktyczny kierunek studiów, który łączy kompetencje z zakresu nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu, fizyki medycznej, inżynierii oraz informatyki – to kierunek oferujący uzyskanie umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania badań diagnostycznych, obsługi nowoczesnej aparatury wykorzystującej promieniowanie jonizujące i niejonizujące oraz współpracy z zespołem lekarskim w procesie diagnostyki i leczenia pacjentów. W świetle dynamicznego rozwoju technologii i innowacji medycznych, oraz zmian regulacji prawnych systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych elektroradiologów, a obszary którymi się zajmują tworzą znaczący potencjał do rozwoju zawodowego i zatrudnienia w jednostkach systemu ochrony zdrowia.
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu prowadzi nabór na studia I stopnia w trybie stacjonarnym oraz na studia II stopnia w trybie niestacjonarnym. Studia II stopnia są skierowane tylko do osób, które ukończyły studia I stopnia na kierunku elektroradiologia.
Kierunek Elektroradiologia polecamy osobom:
Absolwenci będą praktycznie przygotowaniu do samodzielnego wykonywania diagnostyki obrazowej przy użyciu najnowocześniejszej aparatury i technologii.
Dynamiczny rozwój technologii stosowanych w diagnostyce obrazowej i radioterapii, włącznie z metodami opartymi na sztucznej inteligencji oraz zmiany regulacyjne dotyczące warunków realizacji świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki obrazowej sprawiają, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych elektroradiologów w placówkach medycznych stale rośnie. Zawód elektroradiologa to:
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu dysponuje nowoczesnym zapleczem dydaktycznym i badawczym; pracują tu wysokiej klasy specjaliści z bogatym doświadczeniem klinicznym. Elektroradiologia na UMW zapewnia praktyczny wymiar kształcenia w specjalistycznych pracowniach i laboratoriach, również we współpracy z wiodącymi ośrodkami medycznymi
z całej Polski.
Studia mają charakter praktyczny, przez co znakomita większość zajęć realizowana jest w profesjonalnych pracowniach. Zajęcia mają formę:
W trakcie studiów realizowane są praktyki zawodowe w wymiarze zgodnym z programem studiów, stanowiące uzupełnienie programu. Praktyki mogą odbywać się w pracowniach diagnostyki obrazowej, radiologii i medycyny nuklearnej oraz w ośrodkach radioterapii.
Absolwenci kierunku Elektroradiologia znajdują zatrudnienie w:
Studia II stopnia są skierowane tylko do osób, które ukończyły studia I stopnia na kierunku elektroradiologia.
W procesie rekrutacyjnym brana jest pod uwagę średnia z ocen uzyskanych w toku studiów 1 stopnia, na podstawie zaświadczenia wystawionego przez uczelnię, w której kandydat ukończył studia. Można uzyskać dodatkowy 1 punkt za publikację, której kandydat jest autorem lub współautorem, niezależnie od liczby publikacji.
Limity miejsc na kierunek w rekrutacji 2025/2026:
50 miejsc na studia I stopnia stacjonarne
25 miejsc na studia II stopnia niestacjonarne
Laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz uczestnicy przedmiotowych olimpiad międzynarodowych zostają przyjęci, po spełnieniu warunków rekrutacji na I rok studiów w pierwszej kolejności, w ramach limitu miejsc, otrzymując za każdy przedmiot kierunkowy po 100 punktów.
Finaliści ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej, otrzymują za właściwy przedmiot kierunkowy 100 punktów.
Na pierwszym roku olimpijczycy mogą liczyć na stypendium przyznawane przez Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także stypendium przyznawane przez Radę Miejską Wrocławia w wysokości do 1000 zł na okres 9 miesięcy.
Szczegółowe zasady przyjmowania na I rok studiów laureatów/finalistów/uczestników ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad przedmiotowych sprawdzisz w Uchwale Senatu UMW nr 2725.
Rekrutacja kandydatów na I rok studiów według niniejszych zasad dotyczy olimpijczyków z roku rekrutacji lub roku kalendarzowego poprzedzającego rok rekrutacji.
Stronę prowadzi Biuro Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów UMW. Kontakt: rekrutacjaumw@umw.edu.pl