PL | EN

10.10.2024 UMW najlepszą polską uczelnią według THE WUR!

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu najlepszą uczelnią w Polsce według Times Higher Education World University Rankings (THE WUR).

UMW w rankingu wyprzedziło Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W zestawieniu uczestniczy ponad 2000 uczelni z całego świata, a Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zajął w tym roku miejsce w przedziale 501-600. To oznacza, że znalazł się w gronie najlepszych 2-3% uczelni na świecie, co potwierdza jego wyjątkową pozycję w globalnym środowisku akademickim.

Ranking THE WUR to jeden z najważniejszych międzynarodowych zestawień uczelni wyższych, który od 2010 roku ocenia ich działalność edukacyjną i badawczą. Obejmuje on analizę 18 wskaźników, takich jak jakość badań, środowisko akademickie, współpraca z przemysłem oraz perspektywa międzynarodowa. W tym roku zbadano 157 milionów cytatów oraz 18 milionów publikacji naukowych, a także przeprowadzono 93 tysiące ankiet oceniających reputację akademicką. Dzięki temu rankingowi uzyskujemy wszechstronny obraz efektywności uczelni, co jest cennym narzędziem dla studentów i instytucji edukacyjnych.

Link do rankingu.